Co już zrobiliśmy lokalnie

hero
Maj 2020
Maj 2020

Projekt Partnerski ze Stowarzyszeniem Akademia Kobiet Wiejskich Gminy Darłowo

W maju przekazaliśmy Stowarzyszeniu kolejną profesjonalną maszynę do szycia, która w obecnej sytuacji jest również wykorzystywana do szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy.

Kwiecień 2020
Kwiecień 2020

I miejsce w konkursie wielkanocnym w kategorii "Pisanka"

Mimo pandemii Inicjatywa Żyj z energią nie pozostaje bierna. Zorganizowaliśmy wirtualny konkurs wielkanocny, w którym udział wzięły dzieci ze Świetlic Wiejskich Gminy Darłowo. Otrzymaliśmy zdjęcia wykonanych świątecznych prac, które jak zawsze były pomysłowe, ciekawe i wymagały nie lada umiejętności. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na naszym fanpage na facebooku.

Marzec 2020
Marzec 2020

Projekt Partnerski ze Stowarzyszeniem Akademia Kobiet Wiejskich Gminy Darłowo

Błyskawicznie zareagowaliśmy na potrzeby lokalnej społeczności i ufundowaliśmy profesjonalną maszynę do szycia, dzięki której wspaniałe Panie ze Stowarzyszenia Akademia Kobiet Wiejskich Gminy Darłowo szyją maseczki ochronne i przekazują je mieszkańcom, placówkom ochrony zdrowia i wszystkim potrzebującym.

Luty 2020
Luty 2020

I miejsce w konkursie na maskotkę Żyj z energią - Świetlica Boryszewo

Zorganizowaliśmy konkurs na maskotkę Żyj z energią, w którym wzięły udział wszystkie Świetlice Wiejskie z gminy Darłowo. Wybraliśmy trzech laureatów i przyznaliśmy kilka wyróżnień. Obszerna relacja na naszym Facebook Żyj z energią.

Grudzień 2019
Grudzień 2019

III Turniej Warcabowy o Puchar Renifera Świętego Mikołaja

Renifery grające w warcaby? To tylko możliwe w gminie Darłowo przy udziale Wind Service i Inicjatywy Żyj z energią. 7 grudnia 2019 w Świetlicy Wiejskiej Jeżyczkach w gminie Darłowo odbył się III Turniej Warcabowy o Puchar Renifera Świętego Mikołaja. Dzięki naszemu wsparciu 98 uczestników turnieju otrzymało pamiątkowe medale, a zwycięzcy piękne puchary. Wielką radość sprawiły dzieciom opaski reniferów, które wszyscy zgodnie nałożyli na głowy przed pierwszą rozgrywką. Gmina Darłowo to kolebka młodych mistrzów tej dyscypliny. Cieszymy się, że Żyj z energią może wspierać również takie inicjatywy.

Grudzień 2019
Grudzień 2019

Akcja charytatywna dla podopiecznych Domu Dziecka im. J. Korczaka w Darłowie

Tradycją już się stało, że w dniu 6 grudnia nie mogło nas zabraknąć w Domu Dziecka, gdzie wręczyliśmy podopiecznym świąteczne prezenty oraz nagrody w konkursie na ekologiczną kartkę bożonarodzeniową. Uraczono nas pięknym koncertem świątecznych piosenek i wspaniałymi uśmiechami dzieci.

Październik 2019
Październik 2019

II edycja Festiwalu Nauki

Wzorem ubiegłego roku, zorganizowaliśmy II edycję Festiwalu Nauki dla uczniów szkół podstawowych z gminy Darłowo. Tym razem gościliśmy w Społecznej Szkole Podstawowej w Jeżyczkach i Słowinie. Dwa dni w gminie Darłowo upłynęły pod hasłem "Bądź Eko". Wspaniały duet z Fabryki Kreatywności poprowadził ekologiczne pokazy, a nasi specjaliści ds. serwisu turbin wiatrowych z Wind Service zaprezentowali sprzęt niezbędny do pracy serwisanta i opowiadali w jaki sposób produkuje się energię z wiatru. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o ekologii, otrzymali nagrody Żyj z energią, a także odblaski, które z pewnością przydadzą się aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się wzdłuż drogi w okresie jesienno-zimowym.

Lipiec 2019
Lipiec 2019

Bieg Uzdrowiskowy Dąbki

Żyj z energią była partnerem szóstego już Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach. Reprezentowała nas grupa biegowa „Żyj z energią” w osobach mieszkańców gminy Darłowo, którzy tradycyjnie zajęli miejsca na podium. Nie zabrakło również przedstawicieli Wind Service.

Lipiec 2019
Lipiec 2019

Sprzęt komputerowy dla Świetlic Wiejskich gminy Darłowo

„Żyj z energią”przekazała 24 zestawy sprzętu komputerowego dla wszystkich świetlic zarządzanych przez Gminę Darłowo. Z nowego sprzętu skorzystają dzieci i miejscowa młodzież - w ramach zajęć oraz spotkań edukacyjno-warsztatowych organizowanych w świetlicach. Wydarzenie to zostało szeroko komentowane i docenione w lokalnych mediach oraz na portalach społecznościowych, m.in. na FB Wieści Gminy Darłowo oraz na stronie Urzędu Gminy Darłowo. Podziękowaniom nie było końca, otrzymaliśmy też w prezencie piękną wypalankę z widokiem turbiny wiatrowej wykonaną przez jedną ze świetlic

Czerwiec 2019
Czerwiec 2019

Światowy Dzień Wiatru

Z okazji Światowego Dnia Wiatru, jaki obchodziliśmy 15 czerwca, ogłosiliśmy konkurs dla Świetlic Wiejskich z gminy Darłowo na wykonanie dzwonków wietrznych. Laureaci to: Świetlica Nowy Jarosław – I miejsce, Świetlica Porzecze – II miejsce i Świetlica Boryszewo – III miejsce. Przyznaliśmy też kilka wyróżnień. W czasie festynu Dni Gminy Darłowo odbyło się uroczyste wręczenie nagród, jak również zorganizowana została wystawa oraz licytacja wszystkich prac konkursowych wykonanych przez dzieci ze Świetlic Wiejskich. W czasie obchodów Dni Gminy Darłowo nasza Inicjatywa miała również swoje stoisko, gdzie tłumnie przybywali najmłodsi aby wziąć udział w konkursie plastycznym. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebook Żyj z energią!

Maj 2019
Maj 2019

Gabinet Biofeedbacku - Szkoła Podstawowa w Dąbkach

31 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach, przy wsparciu finansowym "Żyj z energią" został otwarty Gabinet Biofeedbacku. Jest to nowa, skuteczna metoda terapeutyczna, pomagająca poprawić efektywność pracy naszego mózgu. Korzyści z terapii to min. lepsza pamięć i koncentracja, szybsze zapamiętywanie uczenia się, większa motywacja i kreatywność, lepszy nastrój i samoocena, większa odporność na stres, większa pewność siebie, większa efektywność snu.

Marzec 2019
Marzec 2019

Dzień bez opakowań foliowych - finał konkursu na eko-torbę

4 i 5 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Opakowaniom foliowym mówimy NIE” w gminie Darłowo i Malechowo. Wind Service i inicjatywa Żyj z energią zorganizowały dla wszystkich dzieci ze świetlic wiejskich pokazy naukowe, podczas których animatorzy sprawili, że wlana do szklanki woda nagle wyparowała, piankowy wulkan wybuchał na wszystkie strony, a zamrożona w blisko minus 200 stopniach Celsjusza róża rozkruszała się w dłoniach. Te i wiele innych atrakcji przysporzyły mnóstwa wrażeń zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na naszym Facebook Żyj z energią.

Grudzień 2018
Grudzień 2018

Konkurs na ekologiczną bożonarodzeniową ozdobę na choinkę

W grudniu inicjatywa „Żyj z energią” przeprowadziła konkurs dla świetlic wiejskich z gminy Darłowo na ekologiczną bożonarodzeniową ozdobę na choinkę. W konkursie wzięło udział 111 dzieci z 22 świetlic. Pomysłowość, wkład pracy i wykonanie ozdób przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór laureatów był niezmiernie trudny i tak naprawdę każda praca zasługiwała na wyróżnienie. „Żyj z energią” otrzymała w prezencie wszystkie konkursowe ozdoby, które po przejechaniu 500 km do naszej siedziby na Gotarda zawisły dumnie na naszej firmowej choince.

Grudzień 2018
Grudzień 2018

I miejsce w konkursie plastycznym

Żyj z energią zorganizowała konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej dla podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie. Okazało się, że odkryliśmy prawdziwe talenty, wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali nagrody. A nagrodą główną, z której korzystać mogą wszystkie dzieci jest profesjonalny stół do gry w piłkarzyki.

Listopad 2018
Listopad 2018

I Festiwal Nauki

Wystartowaliśmy z I edycją Festiwalu Nauki podczas którego uczniowie ze szkół podstawowych gminy Darłowo wzięli udział w pokazie naukowym przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, mieli okazję poznać tajniki pracy specjalisty ds. serwisu turbin wiatrowych a także rozwiązywali quiz wiedzy o ekologii. Duża dawka wiedzy, zabawy i nagród!

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018

I miejsce w konkursie "Cuda z odpadów" - Świetlica Słowino

Zorganizowaliśmy konkurs "Cuda z odpadów" dla świetlic wiejskich gminy Darłowo. Kreatywność dzieci nie zna granic, otrzymaliśmy piękne prace, do których wykorzystane zostały przeróżne zbędne rzeczy, a którym nadano drugie życie. Zachęcamy do obejrzenia galerii wszystkich prac na Facebook Żyj z energią.

Lipiec 2017
Lipiec 2017

Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych

Żyj z energią wspiera także młodych adeptów gry w warcaby stupolowe. W profesjonalnych koszulkach zakupionych przez naszą Inicjatywę reprezentowali gminę Darłowo na Mistrzostwach Polski dla dzieci do lat 8.

Lipiec 2017
Lipiec 2017

IV Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach

Nasza Inicjatywa, która promuje i wspiera aktywny tryb życia, była partnerem Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach. Reprezentowała nas również grupa biegowa "Żyj z energią", która dzielnie pokonała dystans 10 km.

Kwiecień 2017
Kwiecień 2017

Konkurs na kartkę wielkanocną

Zorganizowaliśmy konkurs na kartkę wielkanocną dla Świetlic Wiejskich gminy Darłowo. Spośród nadesłanych prac głosami powołanej komisji, jak również głosami Internautów wybraliśmy laureatów. Obszerna relacja na naszym fanpage na Facebook Żyj z energią.

Marzec 2017
Marzec 2017

Konkurs dla szkół gimnazjalnych "Energia zmienia świat"

W Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie, w ramach Tygodnia z Odnawialnymi Źródłami Energii, zorganizowaliśmy konkurs pod nazwą "Energia zmienia świat". Uczestnikami były szkoły gimnazjalne z gminy Darłowo. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Ratowników Morskich w Dąbkach, którzy zajęli I miejsce.

Luty 2017
Luty 2017

Wystawa edukacyjna - Labirynt Wiedzy

Zorganizowaliśmy spotkania z lokalną społecznością gminy Darłowo i Malechowo, podczas których mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat funkcjonowania parków wiatrowych, a najmłodsi mieli okazję zwiedzić ciekawą wystawę edukacyjną i poszerzyć wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wrzesień 2016
Wrzesień 2016

Wystawa edukacyjna - Umysł Przyłapany

Uczniowie szkół z gminy Darłowo mieli okazję odwiedzić niezwykłą wystawę „Umysł Przyłapany” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Wystawa odbyła się w Zespole Szkół w Starym Jarosławiu. Za pomocą 15-tu interaktywnych eksponatów młodzież mogła odkryć zaskakujące zdolności swojego umysłu.

Wrzesień 2016
Wrzesień 2016

Konkurs "Chwytaj wiatr"

Zorganizowaliśmy konkurs latawców pod nazwą "Chwytaj wiatr", którego finał odbył się podczas Dożynek Gminnych w Dobiesławiu.

Lipiec 2016
Lipiec 2016

Turniej szachowy o puchar Żyj z energią

Byliśmy Partnerem przy organizacji turnieju szachowego o Puchar Żyj z energią, jaki odbył się w siedzibie Urzędu Gminy Darłowo.

Marzec 2016
Marzec 2016

Zbiórka krwi w Kopnicy

Uczestniczyliśmy w zbiórce krwi w Kopnicy, przekazując nagrody dla dawców, jak również promując wydarzenie wśród naszej kadry, wśród której również znaleźli się chętni do oddawania krwi.

Sierpień 2015
Sierpień 2015

Dożynki Gminne Darłowo

Wsparliśmy obchody święta Dożynek Gminnych w gminie Darłowo, podczas których odbył się finał konkursu na wieniec dożynkowy. Nie zabrakło akcentów związanych z naszą branżą energii wiatrowej.

 • Remonty dróg lokalnych

  Po zakończonych inwestycjach parków wiatrowych wyremontowaliśmy lub przebudowaliśmy łącznie ponad 82 km dróg gminnych i powiatowych

 • Wyprawka szkolna dla uczniów w gminie Darłowo

  Zakupiliśmy i przekazaliśmy 590 wyprawek szkolnych dla szkół w Dobiesławiu, Starym Jarosławiu i Jeżyczkach

 • Świetlica Wiejska w Gorzycy

  Przekazaliśmy środki finansowe na budowę Świetlicy Wiejskiej w Gorzycy w 2015 roku

 • Zabytkowy kościół w Malechowie

  Przekazaliśmy środki finansowe na remont zabytkowego kościoła w gminie Malechowo w 2015 roku